Cyberpower CyberPower PR3000ERTXL2UACN uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 3 kVA 3000 W 10 AC outlet(s)
CyberPower PR3000ERTXL2UACN, Line-Interactive, 3 kVA, 3000 W, Pure sine, 131 V, 302 V
PR3000ERTXL2UACN
Tax included
Visa
Mastercard
PayPal
CyberPower PR3000ERTXL2UACN. UPS topology: Line-Interactive, Output power capacity: 3 kVA, Output power: 3000 W. AC outlet types: C13 coupler, C19 coupler, Power plug: C20 coupler, AC outlets quantity: 10 AC outlet(s). Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Typical backup time at full load: 3.8 min, Typical backup time at half load: 11.2 min. Form factor: Rackmount, Product colour: Black, Rack capacity: 2U. Compliance certificates: RoHS, CE, Federal Communications Commission (FCC), cUL, UL, VCCI