Thermaltake Thermaltake PS-TPD-1550FNFATE-1 power supply unit 1550 W 24-pin ATX ATX Black
Thermaltake PS-TPD-1550FNFATE-1, 1550 W, 100 - 240 V, 1860 W, 47 - 63 Hz, 18 A, Active
PS-TPD-1550FNFATE-1
PayPal
Thermaltake PS-TPD-1550FNFATE-1. Total power: 1550 W, AC input voltage: 100 - 240 V, Peak power: 1860 W. Motherboard power connector: 24-pin ATX, Motherboard power cable length: 60 cm, SATA power cable length: 150,500 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Platinum. Product colour: Black, Fan diameter: 14 cm, Number of fans: 1 fan(s). Width: 150 mm, Depth: 180 mm, Height: 86 mm