EPQ/MGE - UPS Eaton 5PX2200IRT2UG2 uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 2200 kVA 2200 W 10 AC outlet(s)
Eaton 5PX2200IRT2UG2, Line-Interactive, 2200 kVA, 2200 W, Pure sine, 160 V, 294 V
5PX2200IRT2UG2
PayPal
Eaton 5PX2200IRT2UG2. UPS topology: Line-Interactive, Output power capacity: 2200 kVA, Output power: 2200 W. AC outlet types: C13 coupler, C19 coupler, Power plug: C20 coupler, AC outlets quantity: 10 AC outlet(s). Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Rack capacity: 2U. Width: 438 mm, Depth: 603 mm, Height: 85.5 mm. Output connections: 8 x IEC C13 (10A) 2 x IEC C19 (16A), Nominal output voltage: 230 V