Seasonic Seasonic FOCUS SGX-750 (2021) power supply unit 750 W 20+4 pin ATX SFX Black
Seasonic FOCUS SGX-750 (2021), 750 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 10 A, 5 A, 100 W
FOCUS-SGX-750
PayPal
Seasonic FOCUS SGX-750 (2021). Total power: 750 W, AC input voltage: 100 - 240 V, AC input frequency: 50 - 60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 35 cm, SATA power cable length: 600 mm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: SFX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Gold. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 9.2 cm. Width: 125 mm, Depth: 100 mm, Height: 63.5 mm
  • High Efficiency, 80 PLUS® Gold Certified
  • Fully Modular Cabling Design
  • Compact Size
  • SFX to ATX Expandability
  • 92 mm Fluid Dynamic Bearing (FDB) Fan
  • Seasonic Hybrid Silent Fan Control
  • Highly Reliable Japanese 105 °C Aluminum Electrolytic Capacitors
  • Tight Voltage Regulation (12 V, 5 V and 3.3 V) [± 3%]