Seasonic Seasonic SSP-300SUB power supply unit 300 W 20+4 pin ATX 1U Silver
Seasonic SSP-300SUB, 300 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, Active, 14 A, 18 A
SSP-300SUB
PayPal
Seasonic SSP-300SUB. Total power: 300 W, AC input voltage: 100 - 240 V, AC input frequency: 50 - 60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX. Purpose: Server, Power supply unit (PSU) form factor: 1U, 80 PLUS certification: 80 PLUS Bronze. Product colour: Silver, Cooling type: Active, Fan diameter: 4 cm. Width: 81.5 mm, Depth: 150 mm, Height: 40.5 mm
  • ATX 12 V
  • 80 PLUS Bronze Certified
  • Safety: CB, cUL, TUV, CCC, BSMI
  • EMI / EMC: CE, FCC, RCM
  • Dimensions: 150 mm (L) x 81.5 mm (W) x 40.5 mm (H)