APC APC SRT1000XLI uninterruptible power supply (UPS) Double-conversion (Online) 1 kVA 1000 W 12 AC outlet(s)
APC SRT1000XLI, Double-conversion (Online), 1 kVA, 1000 W, Sine, 220 V, 240 V
SRT1000XLI
PayPal
APC SRT1000XLI. UPS topology: Double-conversion (Online), Output power capacity: 1 kVA, Output power: 1000 W. AC outlet types: C13 coupler, Power plug: C14 coupler, AC outlets quantity: 12 AC outlet(s). Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Battery voltage: 48 V, Typical backup time at full load: 8 min. Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Rack capacity: 2U. Width: 432 mm, Depth: 505 mm, Height: 85 mm