ASSMANN Digitus All-in-One UPS, 600VA/360W, LED
Digitus All-in-One UPS, 600VA/360W, LED, Line-Interactive, 0.6 kVA, 360 W, Sine, 162 V, 290 V
DN-170110
PayPal
Digitus All-in-One UPS, 600VA/360W, LED. UPS topology: Line-Interactive, Output power capacity: 0.6 kVA, Output power: 360 W. AC outlet types: C13 coupler, Power plug: C14 coupler, AC outlets quantity: 7 AC outlet(s). Battery capacity: 7 Ah, Battery voltage: 12 V, Battery recharge time: 8 h. Form factor: Compact, Product colour: Black. Width: 202 mm, Depth: 285 mm, Height: 90 mm
  • 4x shockproof sockets to connect your devices
  • 3x IEC C13 sockets to connect monitors, for example
  • 1x USB Type-A socket to charge mobile devices with 5V/2A max.
  • 1x USB Type-B socket for software communication
  • 1x RJ45 input / output for surge protection for your Internet access + software communication
  • Protection functions: Discharge / overcharge / overload
  • Changeover time if power fails: 2 – 6 ms
  • Automatic restart while voltage is restored
  • Software for controlling and monitoring connected devices / UPS functions
  • Capacity: 600 VA / 360 W
  • Input voltage: 220 – 240 V/AC
  • Input voltage tolerance: 162 – 290 V/AC
  • Output voltage regulation: +/- 10%
  • Frequency range: 50 to 60 Hz (+/- 10%)
  • Waveform: Simulated sine wave
  • Charging Time: 6 – 8 hours (0 – 90% charge)
  • Noise level: <40 dB
  • USB charging socket type A: 5V/2A max.
  • Operation temperature: 0 ~ 40°C
  • Operating humidity: 0 – 90 % (non-condensing)