Lanberg Lanberg WF10-2309-10B rack cabinet 9U Wall mounted rack Black
Lanberg WF10-2309-10B, Wall mounted rack, 9U, 20 kg, Key lock, Black
WF10-2309-10B
PayPal
  • Cabinet type: Wall-mount
  • Color: Black RAL9004
  • Height: 9U
  • Cabinet dimensions (W x D x H): 280 x 310 x 469 mm
  • Height (top panel - bottom panel): 462 mm
  • Height (top panel - ground including screws): 469 mm
  • Packaging dimensions (W x D x H): 58 x 34 x 7 cm
  • Loading capacity: up to 20 KG
  • Tightness class: IP20
  • Door type: Front - Tempered glass
  • Compliance with standards: ANSI / EIA RS-310-D, IEC297-2, DIN41494; PART1 & PART7, ETSI
  • Material: High-quality rolled steel, powder coated
  • Ventilation hole: Yes, 120mm, 110V or 230V
  • Front door thickness: 5.0 mm
  • Sheet thickness: Mounting profile - 1.0mm, the rest 0.8 - 1.5mm