PLANET PLANET L3 2-Port 100/1000T 2-Port Managed 1U Blue
PLANET L3 2-Port 100/1000T 2-Port, Managed, L3, Full duplex, Rack mounting, 1U
MGS-6320-2T6S2X
PayPal
PLANET L3 2-Port 100/1000T 2-Port. Switch type: Managed, Switch layer: L3. Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity: 2, Installed SFP modules quantity: 6, Installed SFP modules quantity: 2. Full duplex. MAC address table: 8000 entries, Switching capacity: 68 Gbit/s. Networking standards: IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1ab, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE.... DC input voltage: 24 V. Rack mounting, Form factor: 1U
  • Physical Port
  • .2-port 100/1000BASE-T RJ45 copper (Port 1 to port 2)
  • .2-port 100/1000X SFP (Port 3 to port 4)
  • .4-port 100/1000/2500BASE-X SFP (Port 5 to port 8)
  • .2-port 1G/2.5G/10G SFP (Port 9 to port 10)
  • .One RJ45 console interface for basic management and setup
  • Redundant Power System
  • .Redundant Power System: 100V ~ 240V AC/Dual 24V ~ 57V DC