Seasonic Seasonic PRIME-TX-1600 power supply unit 1600 W 20+4 pin ATX ATX Black
Seasonic PRIME-TX-1600, 1600 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz, 15 - 10 A, 125 W, 1600 W
PRIME-TX-1600-ATX30
PayPal
Seasonic PRIME-TX-1600. Total power: 1600 W, AC input voltage: 100 - 240 V, AC input frequency: 50 - 60 Hz. Motherboard power connector: 20+4 pin ATX, Motherboard power cable length: 61 cm. Purpose: PC, Power supply unit (PSU) form factor: ATX, 80 PLUS certification: 80 PLUS Titanium. Product colour: Black, Cooling type: Active, Fan diameter: 13.5 cm. Cables included: AC, PCIe, Peripheral (Molex), Peripheral (Molex) to SATA 3.3, SATA
  • ATX 12 V