APC APC SRT1000RMXLI uninterruptible power supply (UPS) Double-conversion (Online) 1 kVA 1000 W
APC SRT1000RMXLI, Double-conversion (Online), 1 kVA, 1000 W, Sine, 50 V, 150 V
SRT1000RMXLI
PayPal
APC SRT1000RMXLI. UPS topology: Double-conversion (Online), Output power capacity: 1 kVA, Output power: 1000 W. Serial interface type: RJ-45. Battery technology: Sealed Lead Acid (VRLA), Battery life (max): 5 year(s), Battery recharge time: 3 h. Form factor: Rackmount/Tower, Product colour: Black, Cable length: 1.5 m. Width: 432 mm, Depth: 505 mm, Height: 85 mm